Türk Gayrimenkul Sektörü Avrupa Birliği’ne Girdi!

GAPAS, CEPI’nin Türkiye’den ilk ve tek asil üyesi oldu

  

Gayrimenkul Pazarlama ve Satış Profesyonelleri Derneği (GAPAS), Brüksel merkezli, Avrupa Birliği ülkelerindeki gayrimenkul derneklerinin çatı örgütü CEPI – Avrupa Gayrimenkul Meslek Birliği’nin Türkiye’den ilk ve tek asil üyesi oldu.

 

Kurulduğu günden bugüne gayrimenkul sektöründe önemli bir yer edinen Gayrimenkul Pazarlama ve Satış Profesyonelleri Derneği (GAPAS), Türk gayrimenkul sektörüne, uluslararası arenada da önemli bir boyut kazandırdı. GAPAS, kısa adı CEPI olan European Association of Real Estate Professions – Avrupa Gayrimenkul Meslek Birliği’ne Türkiye’den kabul edilen ilk ve tek sivil toplum örgütü oldu.

 

Türk gayrimenkul sektörü için yeni pazarların, yeni iş birliklerinin önünü açacak

GAPAS’ın CEPI’ye asil üye olarak kabul edilmesini değerlendiren GAPAS Yönetim Kurulu Başkanı İsmail ÖZCAN, “GAPAS olarak kendimize sürekli yenilik yapmayı, yeni adımlar atmayı hedef aldık. GAPAS’ın CEPI üyesi olması Türk gayrimenkul sektörü için yeni pazarlar ve yeni iş birlikleri demek. Bu farkındalıkla biz, CEPI bünyesinde yer alan farklı ülkelerdeki gayrimenkul uzmanlarıyla Türk gayrimenkul sektörü satış ve pazarlama profesyonellerini bir araya getirecek etkinlikler düzenlemeyi hedefliyoruz. Bu etkinlikler kapsamında Avrupalı yatırımcılara ve alıcılara Türkiye’deki gayrimenkul fırsatlarını daha iyi anlatacağız” dedi. GAPAS üyelerinin, kendilerine özel hazırlanmış ‘CEPI Üyesi’ logosunu da tanıtım dokümanlarında kullanabileceklerinin altını çizen ÖZCAN, Avrupa pazarına hitap etmek isteyen gayrimenkul pazarlama şirketlerini ve pazarlama & satış profesyonellerini GAPAS çatısı altında yer almaya davet etti.

 

GAPAS, CEPI’ye Türk gayrimenkul sektörü hakkında bilgi akışı sağlayacak

Türkiye’den ilk kez bir derneği ‘asil üye’ olarak kabul etmenin son derece mutluluk verici olduğunu ifade eden CEPI Yönetim Merkezi Müdürü Vittoria Marchegiani, iki derneğin bir iş birliğine başlamasının anlamlı ve profesyonelce olduğunun altını çizdi. Türkiye’den GAPAS’ın CEPI üyesi olmasıyla verimli bir bilgi ve deneyim alışverişinin mümkün hale geldiğinden emin olduğunu ifade eden Marchegiani, CEPI’nin üyelerine sunduğu uzmanlık ve bilgi akışının çok büyük ayrıcalıklar getirdiğini ve üyelere değişim fırsatları sunduğunu söyledi. CEPI’nin sürekli olarak üyelerinin yararına araçlar geliştirdiğini anlatan Marchegiani, GAPAS’ın bu süreçlere olası katkısı için memnuniyetini ifade etti. CEPI’de emlak komisyoncuları ve mülk yöneticileri için mümkün olan en yüksek kalitede hizmetler sunulduğunu söyleyen Vittoria Marchegiani, her zaman tüketicilerin korunmasını ve güçlü etik değerler ilkesine sahip olduklarını ifade ederek, GAPAS ve üyelerince de bu değerlerin paylaşıldığından emin olduklarını belirtti.

 

Avrupa Gayrimenkul Meslek Birliği / European Association of Real Estate Profession (CEPI) hakkında:

Brüksel merkezli olan, 1990 yılında kurulan CEPI, ağırlıklı Avrupa Birliği ülkelerinden olmak üzere, kendi ülkesindeki gayrimenkul şirketlerini ve profesyonelleri bir araya getiren sivil toplum örgütlerini üye olarak kabul ediyor. CEPI’ye halen, 24 farklı ülkeden GAPAS ile birlikte 33 dernek / birlik, asil üye olarak kabul edilmiş durumda.

 

Gayrimenkul Pazarlama ve Satış Profesyonelleri Derneği (GAPAS) hakkında:

GAPAS, gayrimenkul pazarlama ve satış süreçlerini iyileştirmeyi, bu alanda çalışan kişilerin kişisel gelişimlerine katkıda bulunmayı, gayrimenkul sektörüne bilimsel, deneyimsel bilgi aktarımında bulunmayı, gayrimenkuller için satıcı, alıcı ve/veya kiracı durumunda olan bütün kişiler için pazarlama, satış/satın alma, kiraya verme/kiralama alanında bir danışma ve referans kuruluşu olmayı hedefleyen bir topluluktur.

 

Basın için bilgi : Özhan CARDA, GAPAS Yönetim Kurulu Üyesi ocarda@gapas.org.tr – 0532 612 69 23