CEPI Başkanı Boruvka: Türkiye’nin Gayrimenkul Deneyimi Bize Yeni Ufuklar Açıyor

 

Avrupa Gayrimenkul Meslekleri Birliği – CEPI Başkanı Jan Boruvka, Türk gayrimenkul sektörü hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Avrupa coğrafyasında yer alan 25 Avrupa ülkesinden 34 ulusal gayrimenkul derneğini bünyesinde barındıran, Avrupa’nın en büyük gayrimenkul birlikteliği konumundaki, kısa adı CEPI olan Avrupa Gayrimenkul Meslekleri Birliği (European Association of Real Estate Professions) Başkanı Jan BORUVKA, Türk gayrimenkul basınına açıklamalarda bulundu.

CEPI’nin yüksek etik standartlara sahip nitelikli profesyonellerin oluşturduğu, ulusal ölçekte faaliyet gösteren dernekleri üye olarak kabul ettiğini ifade eden BORUVKA, gayrimenkul mesleklerinde standartları yükseltmeyi amaçladıklarını söyledi.

CEPI’nin Türkiye’deki tek üyesi olan, yönetim kurulu başkanlığını Sn. İsmail ÖZCAN’ın yaptığı Gayrimenkul Pazarlama ve Satış Profesyonelleri Derneği – GAPAS’ın, CEPI’nin Avrupa gayrimenkul pazarında sahip olduğu vizyonun daha da genişletilmesi adına önemli katkısı olduğunu vurgulayan BORUVKA, “Birliğimizin amaçlarından birisi, gayrimenkul profesyonellerini buluşturmak olduğundan, Türkiye gibi Avrupa Birliği dışındaki ülkelere genişlememiz sadece sektörün temsilinde bir artış anlamına gelmiyor, aynı zamanda gayrimenkul konusunda yeni bilgi ve uzmanlık kazanma konusunda da büyük bir avantaj sağlıyor ve yeni ufuklar açıyor dedi.

Gayrimenkul mesleklerinin ve bu mesleğe sahip kişilerin gelişimine önem verdiklerini ifade eden CEPI Başkanı Jan Boruvka, “CEPI’de olduğu gibi GAPAS’ta da üyelerin ve gelecekteki profesyonellerin eğitiminin kritik bir önem taşıdığına tanık olduk ve bu nedenle GAPAS’ın “GAPAS Okul” bünyesinde yaptığı eğitim çalışmalarını, CEPI’nin ‘Onaylı/Tanınmış Eğitim’ (Attestation of Recognition) programına dahil etmekten büyük onur duyduk” dedi. GAPAS üyelerinin, yalnızca CEPI üyelerine sunulan eğitim kursları (web seminerleri), piyasadaki en son gelişmelere ilişkin uluslararası seminerler, Küresel Mülkiyet Rehberi (www.globalpropertyguide.com) gibi özel hizmetler için indirimli fiyat uygulamalarından ve daha pek çok hizmetten yararlanabildiklerini hatırlatan BORUVKA, Türk gayrimenkul profesyonellerini, GAPAS üyesi olarak ve CEPI’nin de bir parçası olmaya davet etti. CEPI’nin kısa adı MMCEPI olan ‘Üyenin Üyesi – Avrupa Kalite Etiketi’ programını, 2024 yılı sonundan önce uygulamaya koyacağını ve bütün MMCEPI üyelerinin online bir bilgi bankasında listeleneceğini, GAPAS üyelerinin de diğer gayrimenkul aracılarından sıyrılmak, kalitelerini ortaya koymak adına Avrupa çapında bir fırsat yakalayacaklarını, farklı ülkelerdeki meslektaşlarıyla interaktif iletişime sahip olabileceklerini ifade etti.

Avrupa Gayrimenkul Meslekleri Birliği (CEPI) hakkında:

European Association of Real Estate Professions – CEPI, Brüksel merkezli olarak faaliyet gösteren, Avrupa Birliği’ne akredite sivil toplum kuruluşudur. Hem Avrupa Birliği üyesi ülkelerden hem de genel olarak Avrupa’daki diğer ülkelerden gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren dernekleri biraraya getiren CEPI, Nisan 2024 itibariyle 25 ülkeden 34 derneği bünyesinde barındırmaktadır.

Basın için bilgi : Özhan CARDA, GAPAS Yönetim Kurulu Üyesi ocarda@gapas.org.tr – 0532 612 69 23